Dopłaty bezpośrednie 2021: Do ARiMR wpłynęło 665 tys. wniosków

Autor: PAP 15 maja 2021 11:30

Dopłaty bezpośrednie 2021: Do ARiMR wpłynęło 665 tys. wniosków ARiMR spodziewa się, że o unijne dopłaty będzie wnioskować ok. 1,3 mln rolników/ fot. shutterstock

Wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło do 13 maja br. ok. 665 tys. rolników - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dokumenty można składać do 17 czerwca, w tym roku tylko w formie elektronicznej, za pomocą aplikacji eWniosekPlus.

  • Do 13 maja br. około 665 tys. rolników złożyło wnioski o dopłaty bezpośrednie w ARiMR
  • Dokumenty można składać do 17 czerwca w formie elektronicznej, za pomocą aplikacji eWniosekPlus

W ocenie Agencji, jest to dobry rezultat i oznacza, że do końca terminu rolnicy powinni zdążyć z dostarczeniem dokumentów.

W placówkach ARiMR udostępnione zostały stanowiska komputerowe, przy których można wypełnić wniosek, a eksperci służą wsparciem w kwestiach technicznych. Jest to pierwszy rok, w który wnioski przyjmowane są przez internet, mimo to rolnicy sobie radzą z ich wypełnianiem. Z tzw. pomocy technicznej w biurach powiatowych skorzystało do tej pory tylko ok. 14,5 tys. rolników.

Termin złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie

Termin na złożenie wniosków o tegoroczne dopłaty bezpośrednie oraz płatności obszarowe finansowane z PROW został wydłużony do 17 czerwca. Wnioski będzie można składać jeszcze do 12 lipca, z tym, że za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 proc. (z wyjątkiem przypadków kiedy opóźnienie jest wynikiem działania siły wyższej lub wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności).

ARiMR spodziewa się, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, o unijne dopłaty będzie wnioskować ok. 1,3 mln rolników. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI