Dominik Woźniak nowym prezesem międzynarodowego stowarzyszenia WAPA

Autor: KZ/www.sadyogrody.pl 06 kwietnia 2021 10:47

Dominik Woźniak nowym prezesem międzynarodowego stowarzyszenia WAPA Dominik Woźniak został nowym prezesem stowarzyszenia WAPA/ fot. za Rajpol; shutterstock

31 marca podczas walnego zgromadzenia międzynarodowego stowarzyszenia  WAPA (World Apple and Pear Association), które odbyło się online powołano Dominika Woźniaka występującego z ramienia z Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych na stanowisko prezesa stowarzyszenia na następne dwa lata.

Dominik Woźniak do tej pory pełnił funkcję wiceprezesa WAPA. Na stanowisku prezesa zastąpi Nicholasa Diceya z Południowej Afryki.  Nowym wiceprezesem  stowarzyszenia został Jeff Correra z USA.

- Jestem bardzo zaszczycony, mogąc w imieniu mojego kraju przejąć prezydencję WAPA, który jest jednym z wiodących na świecie producentów jabłek. Nie mogę się doczekać współpracy z Jeffem oraz działań mających na celu zwiększenie spożycia jabłek i gruszek. Konsumenci starają się wzmocnić swoje zdrowie i układ odpornościowy, spożywając więcej owoców. Dlatego jako WAPA musimy wykorzystać tę okazję i lepiej informować  o korzyściach zdrowotnych i środowiskowych płynących ze spożycia świeżych owoców - powiedział Dominik Woźniak.

Do WAPA należą kraje produkujące jabłka i gruszki na całym świecie. Stowarzyszenie  prowadzi szereg analiz rynkowych i projektów, m.in. przygotowuje europejskie i światowe zbiory jabłek i gruszek, oraz informuje o zapasach tych owoców w chłodniach w trakcie sezonu przechowalniczego. Wszystkie podejmowane prace mają na celu poprawę działalności gospodarczej krajów produkujących jabłka i gruszki, aby zwiększyć popyt, przy jednoczesnym zapewnieniu sprawiedliwego wynagrodzenia dla producentów.

Podczas zgromadzenia poinformowano, że ze względu na trwającą pandemię COVID-19, Prognosfruit 2021 odbędzie się online 5 sierpnia 2021 r.

 

Jabłka i gruszki - dodaj oferty kupna/sprzedaży na Giełda Rolna!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI