×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dofinansowanie inwestycji w prywatne lasy. Wkrótce nabór wniosków

Autor: PAP 06 maja 2022 14:13

Dofinansowanie inwestycji w prywatne lasy. Wkrótce nabór wniosków 20 czerwca ruszy nabór ws. dofinansowania inwestycji w prywatne lasy/ fot. shutterstock

20 czerwca br. ruszy nabór wniosków ws. dofinasowania inwestycji w prywatne lasy - poinformowała w piątek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski będzie można składać do 29 lipca 2022 r.

Jak podała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dofinansowanie dotyczy lasów prywatnych w wieku 11-60 lat o powierzchni od 0,1 ha do 40 ha, które nie są objęte premią pielęgnacyjną PROW i dla których opracowany jest Uproszczony Plan Urządzenia Lasu.

Inwestycja w prywatne lasy - kto może ubiegać się o pomoc?

Pomoc adresowana jest również dla lasów, których zadania z zakresu gospodarki leśnej określa decyzja starosty wydana na podstawie inwentaryzacji stanu lasu, oraz dla tych, które wykazano w ewidencji gruntów i budynków jako las.

Według Agencji wsparcie przyznawane będzie właścicielowi lasu - osobie fizycznej, prawnej lub jednostce organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej. "Aby otrzymać dofinansowanie należy mieć nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności" - podano.

ARiMR poinformowała, że pomoc można otrzymać na m.in. dolesienie luk powstałych w wyniku procesu chorobowego czy zabiegi ochronne przed zwierzyną.

Agencja wyjaśniła, że dofinasowanie przyznawane jest do powierzchni lasu, w którym prowadzone są konkretne działania. "Jego wysokość jest zróżnicowana i uzależniona od rodzaju inwestycji oraz warunków, w jakich ma być realizowana - waha się od 8,82 zł za metr bieżący w przypadku ogrodzenia remizy siatką o wysokości co najmniej 2 m do 14 213 zł/ha za przebudowę składu gatunkowego drzewostanu polegającą na dolesianiu luk na powierzchni o nachyleniu powyżej 12 stopni" - podała.

20 czerwca ruszy nabór ws. dofinansowania inwestycji w prywatne lasy

Wnioski o dofinansowanie można składać od 20 czerwca do 29 lipca br. w biurach powiatowych ARiMR osobiście lub poprzez platformę ePUAP, albo wysłać przesyłkę pocztową. Dokumenty będzie można składać też przez aplikację eWniosekPlus za pośrednictwem PUE. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI