×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dofinansowanie dla pszczelarzy. Nabór wniosków już trwa

Autor: PAP 01 kwietnia 2022 15:59

Dofinansowanie dla pszczelarzy. Nabór wniosków już trwa Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich/ fot. shutterstock

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich. Potrwa on do 31 maja 2022 r. - poinformowała w piątek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Agencja poinformowała, że wsparcie wynosi 20 zł do każdej rodziny pszczelej i ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Dofinansowanie dla pszczelarzy

Podobnie jak w roku ubiegłym, o dofinansowanie mogą ubiegać się pszczelarze prowadzący działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół wpisanych do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz posiadający numer ewidencji producentów nadany przez ARiMR - przypomniano.

Jeżeli hodowca pszczół chce otrzymać pomoc, a nie jest zarejestrowany w ARiMR, musi wystąpić o nadanie numeru ewidencyjnego najpóźniej w dniu składania wniosku o wsparcie - zaznaczono.

Wnioski o udzielenie dofinansowania należy składać do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Można to zrobić osobiście lub przez pełnomocnika, wysłać poleconą przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem platformy ePUAP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI