Dodatek węglowy nie musi być wydany na... węgiel

Autor: wnp.pl 24 lipca 2022 12:25

Dodatek węglowy nie musi być wydany na... węgiel Dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł ma na celu zrekompensowanie gospodarstwom domowym ogrzewanym węglem gwałtownego wzrostu jego ceny na rynku. / fot. shutterstock

Dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł ma na celu zrekompensowanie gospodarstwom domowym ogrzewanym węglem gwałtownego wzrostu jego ceny na rynku. Ale to od beneficjenta będzie zależeć, w jakim stopniu środki te zostaną przeznaczone na zakup paliwa kopalnego - wynika z informacji przekazanych przez rzecznika Ministerstwa Klimatu i Środowiska Aleksandra Brzózkę.

Dodatek węglowy 

Minister klimatu Anna Moskwa zapowiedziała, że przy rozpatrywaniu wniosków o dodatek nie będzie kryterium dochodowego.

- Każdy, kto ma taki piec, może złożyć wniosek - poinformowała szefowa resortu.

Jak się okazuje, dodatkowo pieniądze wcale nie muszą być wydane na węgiel, o czym poinformował Aleksander Brzózka, rzecznik Ministerstwa Klimatu i Środowiska, 20 lipca na Twitterze.

Zobacz: 3 tys. zł jednorazowego dodatku węglowego

- Dodatek osłonowy został stworzony po to, aby zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. W przypadku dodatku węglowego mechanizm jest podobny. To od beneficjenta będzie zależeć, w jakim stopniu środki te zostaną przeznaczone na zakup węgla - napisał.

Więcej na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI