Dodatek elektryczny- można już składać wnioski

Autor: www.sadyogrody.pl 05 grudnia 2022 17:04

Dodatek elektryczny- można już składać wnioski Dodatek elektryczny- można już składać wnioski/ fot.shutterstock.com

Gospodarstwa domowe wykorzystujące do ogrzewania energię elektryczną mogą już składać wnioski o dodatek elektryczny. Nabór potrwa do 1 lutego 2023 r.

Dodatek elektryczny - ruszył nabór wniosków o dopłaty na prąd

Wnioski o wypłatę dodatku elektrycznego można już składać. Nabór ruszył 1 grudnia 2022 r. i będzie trwać do 1 lutego 2023 r. Wnioski można składać w urzędzie gminy, przez Internet za pośrednictwem ePUAP lub profilu zaufanego.

Wzór wniosku o dodatek elektryczny

Wysokość dodatku elektrycznego zróżnicowana jest w zależności od rocznego zużycia energii elektrycznej. W przypadku, gdy zużycie w 2021 r. nie przekraczało 5 MWh, kwota dodatku wynosi 1000 zł. Jeżeli zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w 2021 r.  przekroczyło 5 MWh, wtedy kwota dodatku wyniesie 1500 zł.

Wniosek i niezbędne dokumenty

Aby uzyskać dodatek elektryczny w podwyższonej kwocie, do wniosku należy dołączyć rozliczenie z przedsiębiorstwem energetycznym, potwierdzające zużycie energii elektrycznej w 2021 r. przekraczające 5 MWh.

Warunkiem koniecznym do otrzymania dodatku elektrycznego jest uzyskanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB).

We wniosku znajdują się dane o wnioskodawcy i wszystkich członkach jego gospodarstwa domowego. Należy podać też numer konta bankowego i określić organ samorządu, do którego składany jest wniosek. Należy również wskazać główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego wnioskodawcy, które zostało zgłoszone lub wpisane do CEEB.

Należy także oświadczyć m.in., że gospodarstwo nie korzysta z dodatku węglowego, ani innych dodatków przewidzianych w ustawie o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła. Dodatek elektryczny nie przysługuje gospodarstwom domowym, które posiadają mikroinstalację OZE, której produkcja jest rozliczana zgodnie z ustawą o OZE.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI