×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dlaczego PZU opóźnia podpisywanie polis od przymrozków i gradu?

Autor: www.sadyogrody.pl/ Związek Sadowników RP 15 kwietnia 2021 16:12

Dlaczego PZU opóźnia podpisywanie polis od przymrozków i gradu? Dlaczego PZU opóźnia podpisywanie polis związanych z ubezpieczeniem upraw od przymrozków?/ Fot. pixabay

Związek Sadowników RP ponowił apel i zwrócił się do ministra rolnictwa z prośbą o interwencję w sprawie pilnego uruchomienia ubezpieczeń upraw sadowniczych od przymrozków oraz od ryzyka gradu.

Związek Sadowników RP zwrócił się także do prezes PZU z prośbą o wyjaśnienie dlaczego Powszechny Zakład Ubezpieczeń opóźnia podpisywanie polis związanych z ubezpieczeniem upraw od przymrozków czy gradobicia oraz z prośbą o pilne uruchomienie ubezpieczeń upraw sadowniczych od przymrozków oraz od ryzyka gradu.

Jak już pisaliśmy, rolnicy i sadownicy nadal nie mają praktycznie możliwości zawierania umów - ubezpieczeń upraw.

Związek Sadowników RP informował, że PZU różnymi metodami odciąga możliwość zawierania polis, m.in. od przymrozków wiosennych, czy gradów (tak, jakby chciało ominąć czas, kiedy one mogą wystąpić).

Rolnicy muszą długo czekać na wizytację rzeczoznawcy w gospodarstwie, który określa czy czasami już nie nastąpiły straty wskutek zimowych przemarznięć.

Czytaj więcej na ten temat: 

Problem z ubezpieczaniem upraw od przymrozków i gradu

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI