Cudzoziemcy z polskimi wizami chcieli wyjechać do pracy w Niemczech

Autor: PAP 04 marca 2021 10:56

Cudzoziemcy z polskimi wizami chcieli wyjechać do pracy w Niemczech Cudzoziemcy, posiadając polskie wizy z prawem do pracy, nie podjęli zatrudnienia u polskiego pracodawcy" fot. shutterstock.com

W ostatnim czasie funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali 27 cudzoziemców, którzy naruszyli polskie przepisy pobytowe - 18 obywateli Mołdawii, 8 obywateli Ukrainy oraz Gruzina.

"Obywatele Mołdawii oraz obywatele Ukrainy zostali zatrzymani podczas kontroli aut, którymi podróżowali. Cudzoziemcy, posiadając polskie wizy z prawem do pracy, nie podjęli zatrudnienia u polskiego pracodawcy" - poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

Cudzoziemcy tego samego dnia, kiedy przekroczyli wschodnią granicę, udali się w kierunku Niemiec, by tam znaleźć lepiej płatną pracę. Zatrzymanym obcokrajowcom unieważniono wizy i zobowiązano do opuszczenia Polski.

Mjr Konieczniak podała, że od początku roku funkcjonariusze SG ze Zgorzelca zatrzymali 155 cudzoziemców, którzy naruszyli polskie przepisy pobytowe. W większości przypadków byli to obywatele Ukrainy, Gruzji oraz Mołdawii. "Cudzoziemcy ci posiadali wizy z prawem do pracy w Polsce lub inne dokumenty, na podstawie których mogli legalnie pracować w naszym kraju, jednak posłużyły im one wyłącznie do wjazdu do Strefy Schengen" - wyjaśniła rzeczniczka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI