×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Co stanie się z państwowymi gruntami po wygaśnięciu dzierżawy?

Autor: PAP 20 stycznia 2023 09:26

Co stanie się z państwowymi gruntami po wygaśnięciu dzierżawy? Co stanie się z państwowymi gruntami po wygaśnięciu dzierżawy?/ fot.pixabay.com

Rozdysponowanie gruntów powracających do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) z wygasających umów dzierżaw, było tematem rozmów ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka z zarządem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych "Solidarność" - podał resort rolnictwa.

Jak wskazano w komunikacie ministerstwa, czwartkowe rozmowy dotyczyły procesu rozdysponowania gruntów z wygasających umów dzierżaw, co do których dzierżawcy nie wywiązali się z ustawowego obowiązku wyłączenia 30 proc. powierzchni.

Wicepremier Henryk Kowalczyk podkreślił, że zapis ustawowy o zakończeniu tych umów dzierżaw jest jednoznaczny i będzie realizowany.

Resort poinformował też, że powracające do KOWR grunty podlegają procesowi wtórnej restrukturyzacji i będą rozdysponowane zgodnie z obowiązującymi zasadami, w szczególności w formie przetargów ograniczonych dla rolników indywidualnych.

Rozmowy ze związkowcami dotyczyły też problemów wynikających z poddzierżawy. W komunikacie wskazano, że występują one w incydentalnej skali w stosunku do umów dzierżaw na gruntach Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI