Chróścikowski: Chłopi organizują się i nazywani są zorganizowaną grupą przestępczą

Autor: Nasz Dziennik 13 października 2015 11:48

Chróścikowski: Chłopi organizują się i nazywani są zorganizowaną grupą przestępczą Jak twierdzi Jerzy Chróścikowski, Rolnicy są jedyną znaczącą grupą społeczną, która domaga się wstrzymania sprzedaży ziemi. Wiele osób chciałoby, aby prawo umożliwiające sprzedaż ziemi dalej funkcjonowało/ fot. shutterstock

- Rolnicy są jedyną znaczącą grupą społeczną, która domaga się wstrzymania sprzedaży ziemi. Wiele osób chciałoby, aby prawo umożliwiające sprzedaż ziemi dalej funkcjonowało. Kluczowe jest, aby rolnicy zajęli się teraz obroną swoich kolegów, a odpuścili ziemię - mówi Jerzy Chróścikowski, przewodniczący NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w wywiadzie dla Naszego Dziennika.

Jak przyznaje Chróścikowski, jesteśmy ludźmi, którzy walczą o polską rację stanu, chcemy być właścicielami i mieszkać na naszej ziemi - nie dopuścimy do rozlania na cały kraj sytuacji z Pyrzyc, gdzie ponad 50 proc. ziemi jest w rękach kapitału zagranicznego. Chłopi się organizują i przez to nazywa się ich zorganizowaną grupą przestępczą.

Dodaje, że do końca roku funkcjonuje jeszcze ustawa, która umożliwia wykupowanie ziemi, a są grupy, które uważają, że na ziemi można nieźle zarobić - żeby tak się stało, rolnicy nie mogą protestować. Chróścikowski mówi, że trzeba więc ich pozamykać i zastraszyć, a wtedy się ich uciszy. Dzisiaj rolnicy zaczynają protest w obronie zatrzymanych w Szczecinie. Z pewnością nie wystraszą się i nie ulegną presji.

Czytaj więcej w Naszym Dzienniku. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI