Ceny energii: rząd przedstawi projekt dot. rekompensat

Autor: PAP 25 października 2021 08:07

Ceny energii: rząd przedstawi projekt dot. rekompensat Rząd za kilka dni przedstawi projekt dot. rekompensat za ceny energii/fot. shutterstock

Prace nad projektem dotyczącym rekompensat za ceny energii trwają. Za kilka dni zostanie on przedstawiony opinii publicznej - zapowiedział przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.


Schreiber w rozmowie w TVN24 był pytany o rosnące ceny energii i kiedy rząd zacznie wypłacać rekompensaty.

 Rząd za kilka dni przedstawi projekt dot. rekompensat za ceny energii

"Poczekajmy jeszcze chwilkę, bo prace nad tym projektem trwają, są na etapie rządowym. Myślę, że w bardzo nieodległej przyszłości, no to jest kwestia kilku dni, będzie ten projekt przedstawiony opinii publicznej" - oświadczył.

Schreiber dopytywany, kto będzie mógł liczyć na rządowe dopłaty, odparł, że w tym momencie nie jest w stanie tego określić, gdyż jest analizowanych kilka wariantów tych rozwiązań.

Polityk zwracał uwagę, że rosnące cen energii są związane ze wzrostem cen surowców na świecie. "Jeśli chodzi o gaz, to mamy sytuację Rosjan, którzy próbują w taki sposób także wpływać na ceny gazu dla nas; jest związany w tym względzie także z niekorzystnymi umowami, które są podpisane. Wzrost cen energii jest związany wreszcie ze wzrostami kosztów emisji CO2" - wymieniał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI