Ceny energii elektrycznej dobijają sadowników - będą rekompensaty?

Autor: Związek Sadowników RP 12 września 2022 10:53

Ceny energii elektrycznej dobijają sadowników - będą rekompensaty? Czy planowane są rekompensaty w związku z wprowadzanymi podwyżkami energii elektrycznej?/ fot.shutterstock.com

Czy planowane są rekompensaty w związku z wprowadzanymi podwyżkami energii elektrycznej?

Branża sadownicza od kilku miesięcy boryka się z kryzysem wynikającym ze wzrostu kosztów produkcji.  Ogromny wpływ miał na to wzrost  cen nawozów oraz oleju napędowego. Niestety, ale negatywne skutki ma również ostatni wzrost cen za energię elektryczną - podaje Związek Sadowników RP.

Wysokie ceny prądu uderzają w sadowników

Należy pamiętać, iż owoce przechowywane są w chłodniach już od października. Dlatego oprócz kosztów produkcji  należy wziąć pod uwagę również koszty  przechowalnictwa.    Wielu  sadowników  już  dziś  nie  stać  na  pokrycie  tych kosztów.  Wszystko to przyczynia się do pogłębiającego się kryzysu.  Z  powodu  braku środków  do normalnego funkcjonowania  w  tym  braku  możliwości  obsługi zaciągniętych kredytów gospodarstwa zmierzają ku bankructwu. Przeczytaj: Wysokie ceny energii niszczą produkcję ogrodniczą w UE

Związek Sadowników głośno mówi, że jako  branża nie poradzimy sobie z kolejnymi podwyżkami.  Sadownicy potrzebują pomocy.

- Sytuacja w gospodarstwach jest na tyle poważna, iż zwróciliśmy się z apelem do Premiera o pilną reakcję i pomoc. Zadaliśmy pytanie  - czy planowane są rekompensaty w związku z wprowadzanymi podwyżkami energii elektrycznej? - czytamy na stronie Związku Sadowników RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI