Były dziennikarz ukraińskiego Farmera: Wszyscy jesteśmy w szoku!

$data.author.description Autor: farmer.pl 24 lutego 2022 15:57

Były dziennikarz ukraińskiego Farmera: Wszyscy jesteśmy w szoku! Były dziennikarz ukraińskiego Farmera: Wszyscy jesteśmy w szoku!/ fot/PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Jesteśmy w szoku w związku z tym co się stało, mimo tego, że wojna Rosji z Ukrainą trwa od lat – mówi Oleg Paradowski, były dziennikarz ukraińskiego Farmera, z którym skontaktowała się redakcja.

– To nie człowiek, nie wiadomo kto – mówi o Władimirze Putinie były dziennikarz Farmera, Oleg Paradowski.

– Proszę, przekaż nasze oczekiwania polskim rolnikom – mówi i dodaje – wierzymy, że państwa zachodnie nie zostawią nas samych.

– Około 4.30 nad ranem obudziły nas w Kijowie duże eksplozje – zaczyna mówić. – To był atak rosyjski na nasze systemy obronny przeciw powietrznej. Zaraz potem wziąłem rodzinę, żonę i 7-letniego syna i zawiozłem ich do rodziców żony, którzy żyją pod Równym, jakieś 300 km na zachód od Kijowa, skąd jest około 250 km do polskiej granicy – kontynuuje. – Podjąłem taką decyzję, żeby ich chronić, sam nie wiem co ja zrobię, czy zostanę tutaj, czy wrócę do Kijowa. Na pewno będę bronił mojego kraju, w związku z czym nie składam obecnie żadnej deklaracji co do mojego pobytu – uzupełnia.

– Obecnie, tak ja wspomniałem, wszyscy jesteśmy w szoku, wczoraj było normalnie, bo wojna rozgrywała się w dwóch wschodnich województwach Ukrainy, a dziś objęła cały kraj – mówi. – Wczoraj w sklepach było wszystko, dziś brakuje m.in. chleba. Do stacji benzynowych ustawiły się kolejki, tak samo, jak do bankomatów, bo banki wprowadziły limity na wypłaty pieniędzy – dodaje.

Oleg zapewnia nas, że napływają także pozytywne informacje do mieszkańców Ukrainy, bo słyszał te wskazujące na straty wśród atakujących Rosjan. – Wojska rosyjskie tracą samoloty, helikoptery i czołgi – wylicza, ciesząc się, że armia ukraińska odgryza się najeźdźcom.

Więcej na Farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI