Budżet z Mój Prąd na domową fotowoltaikę już prawie wyczerpany

$data.author.description Autor: farmer.pl 06 października 2021 11:57

Budżet z Mój Prąd na domową fotowoltaikę już prawie wyczerpany Pozostało do rozdysponowania poniżej 7,5 mln zł z programu Mój Prąd. / fot. shutterstock

Pozostało do rozdysponowania poniżej 7,5 mln zł z programu Mój Prąd. Ta kwota wystarczy na pokrycie tylko 2,5 tys. ostatnich wniosków, gdyż do tej pory do NFOŚiGW wpłynęło ich ponad 175,5 tys. To ostatnia chwila, by złożyłyć dokumenty. Już w ciągu najbliższych 1-2 dni nabór może zostać zamknięty z powodu wyczerpania środków.

Nabór w programie „Mój Prąd 3.0” rozpoczął się 1 lipca 2021r. i – zgodnie założeniami – miał być  prowadzony najwyżej do 22 grudnia 2021 r. lub do wyczerpania puli pieniędzy przeznaczonych na dofinansowanie domowych mikroinstalacji fotowoltaicznych.

 Zainteresowanie programem w bieżącej edycji, podobnie jak w dwóch poprzednich, okazało się tak duże i dynamiczne, że po trzech miesiącach trwania naboru, środki finansowe właściwie zostały wyczerpane.

To ostatni dzwonek po sięgnięcie na dofinansowanie fotowoltaiki z Mój Prąd
Przy budżecie obecnej edycji programu „Mój Prąd” w wysokości 534 mln zł, dotację w wysokości 3 tys. zł mogło otrzymać maksymalnie 178 tys. beneficjentów. Tymczasem od początku naboru do NFOŚiGW codziennie wpływało nawet 3 -4 tys. wniosków i już po miesiącu, na koniec lipca br., złożonych było ponad 85 tys. wniosków.

Obecnie każdego dnia średnio przybywa 1,5 tys. aplikacji, a w systemie (według danych z 5 października br.) zarejestrowanych było ponad 175,5 tys. wniosków o dofinansowanie.

Przy zachowaniu obecnej dynamiki, maksymalna liczba wniosków możliwych do przyjęcia zostanie osiągnięta prawdopodobnie w ciągu najbliższych 1-2 dni. Tym samym III nabór w programie „Mój Prąd” zostanie zamknięty z powodu wyczerpania budżetu.

Więcej na farmer.pl!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI