Brakuje chętnych do zbioru nie tylko truskawek. Jakie stawki?strefaagro.pl - 25 maja 2022 10:53


Dla rolników z województwa łódzkiego nadszedł bardzo trudny sezon. Znacznie ciężej znaleźć im pracowników do zbiorów i innych prac w gospodarstwie niż w poprzednich latach- podaje strefaagro.pl.

Pan Damian, właściciel plantacji truskawek w Kocierzewie Północnym w powiecie łowickim, tydzień temu zamieścił ogłoszenie, w którym oferuje pracę przy zbiorze owoców. Poszukuje 15 osób.

- Do tej pory nikt nie odpowiedział na ogłoszenie, a czasu jest coraz mniej - mówi plantator. - Zbiory zaczną się z początkiem czerwca, ale w tym roku zacząłem szukać pracowników z wyprzedzeniem. Spodziewałem się, że po wybuchu wojny w Ukrainie, będzie trudniej znaleźć chętnych, ale nie sądziłem, że będzie aż tak źle - dodaje. 

Pan Damian proponuje wynagrodzenie akordowe: za zebranie kobiałki truskawek płaci 2 zł. Oferuje też umowę o pomocy przy zbiorach.

180 zł dziennie można natomiast zarobić przy zbiorze rabarbaru niedaleko Opoczna. 14 zł brutto za godzinę można zarobić przy pielęgnacji i zbiorze ogórków szklarniowych w Sokołowie w powiecie skierniewickim.

Więcej w strefieagro.pl. 

O stawkach za zbiór truskawek przeczytasz w artykule: 300 zł dziennie za zbiór truskawek. Poszukiwani pracownicy sezonowi