Brak reakcji na problemy w rolnictwie. Trwają protesty

$data.author.description Autor: farmer.pl 18 stycznia 2022 12:47

Brak reakcji na problemy w rolnictwie. Trwają protesty Protestujący uważają, że zagrożone jest obecnie bezpieczeństwo żywnościowe kraju, fot. KPRWZ

Zgodnie z zapowiedziami rolniczej „Solidarności” dziś w województwie zachodniopomorskim odbędzie się kilkanaście akcji protestacyjnych. Traktory wyjadą na drogi krajowe.

Według przekazywanych wczoraj informacji rolnicze pikiety i traktorowe blokady dróg odbywać się będą przynajmniej w 11 powiatach województwa zachodniopomorskiego. W niektórych zaplanowano więcej niż jedną akcję protestacyjną.

Zachodniopomorscy rolnicy wyjechali na drogi

Protesty mają mieć formę pikiet przed gmachami publicznymi lub traktorowych przejazdów. Ciągniki mają wyjechać m.in. na trasy krajowe nr 10, 11, 6 i 25 oraz drogę wojewódzką nr 109. Większość akcji rozpocząć się ma w godzinach przedpołudniowych.

Wczoraj Komitet Protestacyjny Rolników Województwa Zachodniopomorskiego spotkał się z Wojewodą Zachodniopomorskim Zbigniewem Boguckim i przekazał mu informację o protestach i listę postulatów. W piśmie skierowanym do Wojewody czytamy:

"Zachodniopomorska Rada Województwa NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” uchwałą nr 1/2022 z dnia 5 stycznia 2022 roku, na podstawie § 9 ust. 1 oraz § 10 ust. 1, 2, 3 Statutu NSZZ RI „Solidarność”, podjęła akcję protestacyjną na terenie województwa zachodniopomorskiego. Akcja protestacyjna prowadzona będzie od dnia 18 stycznia 2022 roku, do jej odwołania przez Zachodniopomorską Radę Wojewódzką NSZZ RI „Solidarność”.

Więcej na temat protestu rolników przeczytasz w serwisie farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI