Bez sezonowych pracowników ze Wschodu ogrodnicy sami nie zbiorą plonów

Autor: Agrobiznes w TVP 22 kwietnia 2020 14:47

Bez sezonowych pracowników ze Wschodu ogrodnicy sami nie zbiorą plonów Bez sezonowych pracowników ze Wschodu sadownicy i ogrodnicy sami nie zbiorą plonów. / fot. shutterstock

Brakuje rąk do pracy w rolnictwie. Bez sezonowych pracowników ze Wschodu sadownicy i ogrodnicy sami nie zbiorą plonów. Niemieccy rolnicy znaleźli rozwiązanie – sprowadzili pracowników sezonowych z Rumunii – podaje Agrobiznes w TVP.

Brak kadr na polach i w sadach. Nadzwyczajna sytuacja spowodowana koronawirusem poważnie zaszkodzi rolnikom.

Szparagi rosną bez przerwy. W maju będą gotowe do zbioru. Słońce przyspieszy również dojrzewanie truskawek. A producentom jeszcze nigdy nie brakowało tak bardzo rąk do pracy.

Przemysłowcy zorganizowali się szybciej niż rolnicy i już zamówili robotników sezonowych. Jak mówi w programie Agrobiznes Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service, forma przymierza się do pierwszego transportu czarterowego. - Chcemy przewieźć pierwszych 200 osób do pracy z Ukrainy do fabryk do Wrocławia - dodaje. 

Nic nie stoi na przeszkodzie kolejnym czarterom dla branży rolno-spożywczej. Pracownicze czartery nie są tanie ale alternatywa zmarnowanych plonów znacznie gorsza. A na Ukrainie chętnych nie zabraknie – zapewniają specjaliści z rynku pracy.

Więcej w programie Agrobiznes w TVP. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI