Będzie łatwiej prowadzić działalność rolniczą. Trwają konsultacje

Autor: PAP 12 stycznia 2022 14:18

Będzie łatwiej prowadzić działalność rolniczą. Trwają konsultacje Ministerstwo rozpoczęło konsultacje, które mają na celu uproszczenie procedur związanych z prowadzeniem działalności rolniczej / fot. shutterstock

Ministerstwo rozpoczęło konsultacje, które mają na celu uproszczenie procedur związanych z prowadzeniem działalności rolniczej - powiedział PAP wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Chodzi o to, by wszystkie wnioski i rozliczenia były ograniczone do niezbędnego minimum - dodał.

Ministerstwo rolnictwa chce uprościć procedury biurokratyczne 

Minister wyjaśnił, że w ten sposób resort rolnictwa wychodzi na przeciw oczekiwaniom rolników, by wnioski i wszystkie procedury biurokratyczne były jak najprostsze. Dotyczy to m.in. procedur ułatwienia zakładania lub prowadzenia działalności rolniczej oraz działalności związanej z rolnictwem.

"Chcemy, aby rolnicy i pozostali mieszkańcy wsi korzystali z wysokiej jakości usług publicznych, dzięki czemu zostanie też uwolniona wiejska działalność gospodarcza" - podkreślił szef resortu.

Ministerstwo zwróciło się do wszystkich zainteresowanych o składanie propozycji zmian. Uwagi można składać do 31 marca 2022 r. za pomocą formularza-ankiety. Jego wypełnienie jest dobrowolne i anonimowe. Znajduje się on na stronie internetowej ministerstwa.

"Bardzo prosimy o pomoc w opracowaniu listy niezbędnych do wprowadzenia zmian w obowiązujących procedurach lub prawie, które pozwolą zrealizować zakładany cel projektu, w tym również wprowadzą ułatwienia dla małych i średnich gospodarstw rolnych w Polsce" - napisano w komunikacie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI