Będą zmiany we wnioskach o dopłaty bezpośrednie

$data.author.description Autor: farmer.pl 24 lutego 2021 08:33

Będą zmiany we wnioskach o dopłaty bezpośrednie Szykują się zmiany we wnioskach o dopłaty bezpośrednie/ fot. shutterstock

Rozszerzenie zakresu danych podawanych we wniosku o przyznanie płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego o informacje na temat poszczególnych upraw prowadzonych przez wnioskodawców oraz rezygnacja z udostępniania rolnikom ubiegającym się po raz pierwszy o przyznanie płatności bezpośrednich materiałów graficznych wskazujących położenie gruntów rolnych – to główne zmiany, jakie proponuje resort rolnictwa.

Do konsultacji – w trybie pilnym - przekazano bowiem właśnie projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniający rozporządzenie w sprawie szczegółowych wymagań, jakie powinny spełniać wnioski w sprawach dotyczących płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego.

Z uwagi na fakt, że projektowane przepisy mają dotyczyć przyznawania płatności już w ramach tegorocznej kampanii naboru wniosków, resort zakłada, że rozwiązania przewidziane w projekcie rozporządzenia powinny wejść w życie w dniu 15 marca 2021 r., który jest pierwszym dniem, w którym możliwe jest składanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich w tym roku.

Dlatego, mając na uwadze powyższe, na ewentualne uwagi do ww. rozporządzenia czeka do 26 lutego 2021 r.

Czytaj więcej w serwisie farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI