Będą zmiany w zatrudnianiu pracowników sezonowych

Autor: Facebook Mirosław Maliszewski 24 kwietnia 2021 08:59

Będą zmiany w zatrudnianiu pracowników sezonowych Od przyszłego roku wejdą zmiany w zatrudnianiu pracowników sezonowych /fot. shutterstock.com

Po informacjach, które pojawiły się w prasie dotyczące planowanych przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zmian w zatrudnianiu pracowników przybywających do Polski, mianowicie o wprowadzenie do polskiego systemu prawnego nowej ustawy o zatrudnianiu cudzoziemców, Mirosław Maliszewski wystosował wobec resortu kilka pytań. Okazuje się, że od przyszłego roku wejdą zmiany w zatrudnianiu pracowników sezonowych.

Na facebookwym profilu posła Maliszewskiego pojawiły się zapytania i odpowiedź z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w temacie zmian w zatrudnianiu pracowników przybywających do Polski.

- Zapytanie napisałem po informacjach, które pojawiły się w prasie a dotyczyły planowanych przez ww. Ministerstwo zmian w zatrudnianiu pracowników przybywających do Polski i podejmujących u nas pracę, a dokładnie chodzi o wprowadzenie do polskiego systemu prawnego nowej ustawy o zatrudnianiu cudzoziemców - informuje Mirosław Maliszewski.

1. Jakie przepisy planuje wprowadzić Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii do nowej ustawy o zatrudnianiu cudzoziemców?
2. Czy nowymi przepisami zostaną objęci pracownicy gospodarstw czyli pomocnicy przy zbiorach?
3. Czy rząd planuje zwolnienia pomocnika przy zbiorach z niektórych świadczeń (opłata za wydanie zezwolenia na pracę sezonową, proporcjonalne za każdy przepracowany dzień liczenie składek KRUS)?
4. Od kiedy rząd planuje wprowadzenie nowych przepisów o zatrudnianiu cudzoziemców?

Poniżej treść zapytania i odpowiedź z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

pismo M.Maliszewski

odpowiedź ministerstwa

odpowiedź ministerstwa

odpowiedz ministerstwa

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI