Będą ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców

$data.author.description Autor: farmer.pl 20 grudnia 2021 15:38

Będą ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców Szykują się zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców/ fot. shutterstock

Nowelizacja ustawy o zatrudnianiu cudzoziemców ma szanse wejść w życie już od nowego roku. Oznaczałoby to ułatwienia tak dla pracodawców, jak i pracowników.

Nowelizacja ustawy o zatrudnianiu cudzoziemców została już przegłosowana przez Sejm i czeka na rozpatrzenie w Senacie. Wszystko wskazuje na to, że przewidziane nowelą zmiany wejdą w życie od stycznia 2022 r. – informuje portal podatki.biz.

Jakie zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców?

Nowa ustawa wprowadza zmiany w trybie przyznawania przez urzędy wojewódzkie pozwolenia na pracę i pobyt czasowy. Pracownik z zagranicy posiadający już zezwolenie na pobyt czasowy i pracę, w przypadku zmiany pracodawcy lub zleceniodawcy będzie mógł wystąpić jedynie o zmianę zezwolenia. Tymczasem obecnie musi się on starać o udzielenie nowego zezwolenia na pobyt.

Procedowana nowelizacja wydłuża też okres pozwolenia na pracę, przyznawanego na podstawie oświadczenia o powierzeniu pracy przez pracodawcę. Cudzoziemiec mógłby więc pracować przez 24 miesiące, a obecnie jest to jedynie 6 miesięcy. Zniesiony ma być z tej okazji obowiązujący teraz 12-miesięczny okres rozliczeniowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI