Będą kolejne dopłaty do nawozów? Kwota może być większa

Autor: KRIR 19 sierpnia 2022 12:33

Będą kolejne dopłaty do nawozów? Kwota może być większa Przez utrzymujące się wysokie cen nawozów konieczne jest przygotowanie kolejnych naborów wniosków/ fot.shutterstock.com

Przez utrzymujące się wysokie cen nawozów konieczne jest przygotowanie kolejnych naborów wniosków o przyznanie dopłat do zakupu nawozów.

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 10 sierpnia 2022 r. do Wicepremiera Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o podjęcie wszelkich możliwych działań w celu zapewnienia dostępności na rynku nawozów mineralnych. Informowaliśmy o tym w artykule: Drastycznie brakuje nawozów w sprzedaży. Potrzebna interwencja

Potrzebne kolejne dopłaty na zakup nawozów

Zdaniem KRIR przez utrzymujące się wysokie cen nawozów konieczne jest przygotowanie kolejnych naborów wniosków o przyznanie dopłat do zakupu nawozów aby nie obniżać krajowej produkcji zbóż i roślin oleistych ze względu na oszczędne nawożenie.

W kolejnych naborach kwota pomocy powinna być zwiększona, a wsparcie powinno przysługiwać do każdego hektara, bez względu na powierzchnię gospodarstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI