×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

ARiMR wypłaca rolnikom kolejne pieniądze

Autor: Sylwia Sałyga 19 marca 2023 08:58

ARiMR wypłaca rolnikom kolejne pieniądze ARiMR wypłaca rolnikom kolejne pieniądze/ fot.shutterstock.com

ARiMR zapewnia, że sukcesywnie przekazuje rolnikom pieniądze z dopłat bezpośrednich. Obecnie nadal trwają wypłaty końcowe.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazuje na konta rolników płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW w ramach kampanii za 2022 rok.

W sumie z tytułu dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych za 2022 rok na konta rolników trafiło dotychczas 18,2 mld zł.

ARiMR wypłaca rolnikom kolejne pieniądze

Od 17 października do 30 listopada 2022 r. ARiMR wypłacała zaliczki, na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie. W tym okresie rolnikom przekazano ponad 12,92 mld zł, tj. 10,78 mld zł w ramach płatności bezpośrednich i ponad 2,14 mld zł płatności obszarowych z PROW.

Od 1 grudnia 2022 r. trwa realizacja wypłat końcowych. Do tej pory z tego tytułu na konta beneficjentów trafiło ponad 5,28 mld zł – 4,66 mld zł w ramach płatności bezpośrednich i 622 mln zł w postaci płatności obszarowych.
W 2022 roku złożono 1,265 mln wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich. Pula środków na ten cel to ok. 16,96 mld zł. Dotychczas rolnikom wypłacono blisko 15,44 mld zł.

Czas na realizację płatności w ramach tej kampanii mija 30 czerwca 2023 roku.
Warto, by oczekujący na pieniądze z tego tytułu upewnili się, że biura powiatowe Agencji mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, środków nie uda się przekazać.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI