ARiMR: wnioski o rekompensatę strat za klęski żywiołowe - do poniedziałku

Autor: PAP 28 sierpnia 2020 13:21

ARiMR: wnioski o rekompensatę strat za klęski żywiołowe - do poniedziałku 31 sierpnia 2020 r., mija termin na złożenie wniosków przez rolników/ fot. shutterstock.com

Poniedziałek 31 sierpnia jest ostatnim dniem na złożenie wniosków przez rolników, którzy chcą skorzystać ze wsparcia finansowego w związku z poniesieniem strat w gospodarstwach na skutek klęsk żywiołowych - podała w piątek ARiMR.

"W poniedziałek, 31 sierpnia 2020 r., mija termin na złożenie wniosków przez rolników, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi i chcą skorzystać ze wsparcia finansowego w ramach PROW 2014-2020" - poinformowała w piątkowym komunikacie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Jak podano, wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać osobiście, drogą elektroniczną lub rejestrowaną przesyłką pocztową.

ARiMR przypomina, że pomoc w ramach działania "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej" dostępna jest dla tych rolników, którzy w wyniku klęsk żywiołowych ponieśli straty w roku, w którym jest składany wniosek o przyznanie pomocy lub w co najmniej jednym z dwóch lat poprzednich.

Wysokość strat w uprawach rolnych, zwierzętach gospodarskich czy rybach uprawniająca do starania się o dotację musi wynieść co najmniej 30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej; straty te muszą dotyczyć składnika gospodarstwa, którego odtworzenie wymaga poniesienia kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

Maksymalna kwota wsparcia, jaką można otrzymać, wynosi do 300 tys. zł, ale nie może przekroczyć poziomu 80 proc. kosztów kwalifikowanych.

Więcej informacji rolnicy mogą uzyskać na portalu www.arimr.gov.pl, pod numerem bezpłatnej infolinii tel. 800-38-00-84 oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI