ARiMR: trwa nabór wniosków o wsparcie na promowanie szczepień przeciw COVID-19

Autor: PAP 27 lipca 2021 12:01

ARiMR: trwa nabór wniosków o wsparcie na promowanie szczepień przeciw COVID-19 Trwa nabór wniosków o wsparcie na promowanie szczepień przeciw COVID-19/ fot. shutterstock

Od 23 lipca do 15 września 2021 r. biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski o wsparcie dla kół gospodyń wiejskich na promowanie szczepień przeciwko Covid-19 - poinformowała Agencja.

"ARiMR zachęca koła gospodyń wiejskich, by zaangażowały się w organizację bezpłatnych wydarzeń mających na celu wsparcie lokalnej społeczności w zakresie dostępności do szczepień przeciwko COVID-19"- napisano w komunikacie.

Finansowe wsparcie będą mogły otrzymać kola zarejestrowane w ARiMR.

Za zrealizowanie jednego festynu informacyjnego można otrzymać 8 tys. zł. Wysokość tego wsparcia nie zależy od liczby osób zaszczepionych podczas takiego wydarzenia. Wydarzenie musi być zorganizowane do 30 września br.

Z rozporządzenie Rady Ministrów wynika, że premia dla KGW wynosi od każdej zaszczepionej osoby po raz pierwszy podczas wydarzenia, za osoby w wieku do 60. roku życia - 15 zł; powyżej 60. roku życia - 30 zł.

Natomiast dodatkowe pieniądze - wyliczane na podstawie liczby zaszczepionych, można będzie otrzymać, gdy szczepieniu podda się co najmniej 100 osób. Po zakończeniu składania sprawozdań przez KGW, prezes ARiMR publikuje na stronie internetowej Agencji listę kół gospodyń wiejskich, którym przysługuje dodatkowa premia za zaszczepienie się osób przeciw COVID-19 pierwszą dawką, przy czym osoby po 60 - tce liczą się podwójnie (jako dwie osoby). Za pierwsze miejsce na liście Koło dostanie 100 tys. zł, za drugie - 50 tys. zł, a 3. - 25 tys. zł.

Na realizację festynów informacyjnych dotyczących szczepień przeciwko koronawirusowi rząd zarezerwował 40 mln zł, a na premie dla Kół Gospodyń Wiejskich - 30 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI