ARiMR planuje dalszy rozwój usług cyfrowych dla rolników

Autor: TVP Bydgoszcz 28 czerwca 2021 12:57

ARiMR planuje dalszy rozwój usług cyfrowych dla rolników W tym roku po raz pierwszy wnioski o dopłaty obszarowe i bezpośrednie można było składać wyłącznie elektronicznie./fot. shutterstock.com

- W tym roku po raz pierwszy wnioski o dopłaty obszarowe i bezpośrednie można było składać wyłącznie elektronicznie. Władze agencji zapowiadają dalszy rozwój takich usług - podaje TVP Bydgoszcz.

Jak podaje TVP Internet stał się bezpieczną formą komunikacji w czasie pandemii. Droga elektroniczna ułatwia pracę urzędnikom w agencji, ale przede wszystkim jest wygodna dla gospodarzy.

 W tym roku wioski o dopłaty bezpośrednie można było wysyłać wyłącznie przez Internet. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapowiada, że od września podobnie będzie w przypadku innych naborów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

- Wnioski obszarowe mamy w postaci cyfrowej. Kolejne wnioski, jeśli chodzi o PROW, będą dostępne od początku września i na tym się to nie skończy. Stopniowo będziemy całość wszystkich programów wniosków, które rolnicy składają, będą składali drogą internetową– wyjaśnia Dariusz Olkiewicz, zastępca prezesa ARiMR.

Dzięki cyfryzacji agencji, w przyszłości załatwienie jakichkolwiek spraw ma być łatwiejsze, a czas rozpatrywania wniosków powinien się skrócić.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI