ARiMR nie działa właściwie?TVN24.pl - 03 października 2019 10:21


Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski został nagrany podczas rozmowy z pracownikami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. - Skandalem jest to, że tysiące wniosków na modernizację leżą i nie są obrobione - grzmiał minister w nagraniu, do którego dotarły Niezależne Media Podlasia - podaje TVN24.

Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania z dyrektorami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rugał podwładnych, dając do zrozumienia, że agencja właściwie nie działa. - Skandalem jest to, że tysiące wniosków na modernizację leżą i nie są obrobione. Przyjęliście wnioski, około czterystu w lutym i żaden nie został rozpatrzony. To jest absolutny skandal - grzmiał minister w nagraniu, do którego dotarły Niezależne Media Podlasia.

To samo dotyczy innych programów agencji - między innymi programu dla rybaków, któremu grozi utrata unijnych pieniędzy. - Tu właściwie, jeśli nie nastąpią dramatyczne, rewolucyjne zmiany, to utracimy znaczą część pieniędzy z ryb - zwrócił uwagę Ardanowski. 

Więcej w TVN24.