ARiMR: dodatkowe 40 mln zł na wsparcie kół gospodyń wiejskichPAP - 08 lipca 2021 15:02


Premier Mateusz Morawiecki zapewnia o rozszerzeniu wprowadzonego przez rząd Prawo i Sprawiedliwość program wsparcia finansowego Kół Gospodyń Wiejskich. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeznaczy na ten cel dodatkowe 40 milionów zł.

Premier Morawiecki, który w czwartek odwiedził Wolę Polską w woj. mazowieckim zapowiedział zwiększenie wsparcia dla kół gospodyń wiejskich i jednostek OSP za promocję szczepień przeciw COVID-19. Poinformował też o konkursie dla kół, które okażą się najskuteczniejsze.

Czytaj: Koła gospodyń i OSP otrzymają dodatkowe fundusze za promocję szczepień

O swoje wizycie, podczas której towarzyszyli mu wiceminister rolnictwa Anna Gembicka i poseł PiS Daniel Milewski, premier napisał także na Facebooku.

Jak zaznaczył, "wprowadzony przez rząd Prawo i Sprawiedliwość program wsparcia finansowego KGW będziemy rozszerzać". "Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeznaczy na ten cel dodatkowe 40 milionów złotych" - zapowiedział premier.

Nowelizacja ustawy o KGW

Do wpisu została dołączona grafika informująca, że 19 maja rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o KGW, w myśl której minister rolnictwa i rozwoju będzie mógł udzielić ARMiR takiej dotacji.

"Widzimy, jak wielką i aktywną rolę spełniają KGW w lokalnej społeczności, łącząc tradycję z nowoczesnością" - zaznaczył premier. "Serdecznie dziękuję naszym wspaniałym paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za ich aktywność, ciepło i dbałość o polską kulturę i jednocześnie proszę o wsparcie w zachęcaniu sąsiadów, rodziców, babć, dziadków i rodziny do wzięcia udziału w akcji SzczepimySię!" - dodał Mateusz Morawiecki.