ARiMR: 8,7 mld zł zaliczek na dopłaty bezpośrednie na kontach rolników

Autor: PAP 16 listopada 2020 08:40

ARiMR: 8,7 mld zł zaliczek na dopłaty bezpośrednie na kontach rolników Do 12 listopada ARiMR zrealizowała płatności zaliczkowe w ramach dopłat bezpośrednich na kwotę 8,7 mld zł, / fot. unsplash

8,7 mld zł zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i obszarowych za 2020 rok trafiło już na konta rolników - poinformowała w piątek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Wypłata zaliczek - jak przypomniano w komunikacje - ruszyła 16 października br.

Wskazano, że w tegorocznej kampanii wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich złożyło 1,3 mln rolników, a koperta finansowa przeznaczona na realizację tych płatności wynosi 15,5 mld zł.

"Zaliczki są wypłacane na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie i w przypadku dopłat bezpośrednich wynoszą 70 proc., a w przypadku płatności obszarowych PROW - 85 proc." - czytamy.

Do 12 listopada 2020 r. ARiMR zrealizowała płatności zaliczkowe w ramach dopłat bezpośrednich na kwotę 8,7 mld zł, a pieniądze trafiły do 1,11 mln rolników.

Wskazano, że przekazywanie zaliczek, które w tym roku przebiega szybciej niż w poprzednich latach, zakończy się 30 listopada 2020 r., a od 1 grudnia Agencja rozpocznie realizację płatności końcowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI