Ardanowski: w czerwcu przedstawimy pierwsze wnioski z posiedzeń "Porozumienia Rolniczego"

Autor: PAP 29 maja 2019 10:48

Ardanowski: w czerwcu przedstawimy pierwsze wnioski z posiedzeń "Porozumienia Rolniczego" Jan Ardanowski, minister rolnictwa/ fot. PTWP

W pierwszej dekadzie czerwca przedstawimy wnioski z posiedzeń "Porozumienia Rolniczego" - powiedział PAP minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Te wnioski teraz trzeba będzie zamienić na ustawy i rozporządzenia - dodał.

"Dziesięć zespołów pracujących w ramach "Porozumienia Rolniczego" kończy dyskusje i prace nad wnioskami, które teraz będzie trzeba zamienić na język prawa, czyli ustawy i rozporządzenia, a także wnioski do Komisji Europejskiej" - powiedział we wtorek Ardanowski.

Jak tłumaczył, rolą porozumienia było ustalenie, w jaki sposób przebudować cały łańcuch dostaw od pola do stołu, aby rolnicy, czyli producenci zostali w tym łańcuchu wzmocnieni.

"Przygotowane na piśmie wnioski będę realizował" - zapowiedział.

"Porozumienie Rolnicze" to platforma do prowadzenia dialogu nt. problemów występujących w rolnictwie. Według resortu zadaniem "Porozumienia" jest umożliwić poprzez rozmowy między uczestnikami rynku żywnościowego (rolników, przetwórców, handel i konsumentów), wypracowanie rozwiązań najlepszych dla wszystkich tych grup.

Z informacji podanej przez ministra rolnictwa wynika, że do "Porozumienia Rolniczego" zgłosiło się 168 organizacji.

Pierwsze posiedzenie "Porozumienia Rolniczego", które odbyło się w lutym br. otwierał prezydent Andrzej Duda. Podkreślił on wówczas, że "nasza gospodarka opiera się na rolnictwie i że ono musi być wspierane".

Z kolei minister rolnictwa na pierwszym posiedzeniu "Porozumienia" zaznaczył, że to wydarzenie ma przynieść wypracowanie rozwiązań dla rozwoju polskiego rolnictwa. "Będziemy dyskutowali wiele dni, by wypracować te rozwiązania" - dodał wówczas.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI