Ardanowski: nie mam temperatury, czuję się dobrze - pracuję zdalniePAP - 23 marca 2020 11:18


Wykorzystuję kwarantannę i pracuję zdalnie nad różnymi zmianami w rolnictwie - powiedział PAP w poniedziałek minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że nie ma temperatury i czuję się dobrze.

Od piątku członkowie kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wykonują swoje obowiązki zdalnie, w związku z objęciem ich kwarantanną po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem podsekretarza stanu Ryszarda Kamińskiego.

"Nie czuję się chory, z wiceministrem Kamińskim byłem w jednym pomieszczeniu, ale nie witaliśmy się, siedzieliśmy w odległości kilku metrów. Ale takie są przepisy i muszę je bardzo restrykcyjnie przestrzegać" - podkreślił minister.

Jak mówił Ardanowski, "teraz bardziej intensywnie i koncepcyjnie pracuje niż w ministerstwie, gdzie jeszcze musi przyjmować interesantów, gdzie się cały czas coś dzieje i ktoś mnie odrywa".

"Teraz pracuję nad różnymi zmianami w rolnictwie, co należy poprawić, jakie wnioski wyciągnąć z koronawirusa, jakie rolnictwo wspierać, więc pracy nie brakuje, a technika w takiej sytuacji jest bardzo przydatna" - powiedział Ardanowski.

Dyrektor departamentu komunikacji Małgorzata Książyk poinformowała, że minister Kamiński czuje się dobrze, ale nadal przebywa w izolacji. Jego stan zdrowia pozwala mu na pracę koncepcyjną.