Ardanowski: Ilość środków na rolnictwo jest niewystarczająca!

Autor: money.pl 17 lutego 2022 14:24

Ardanowski: Ilość środków na rolnictwo jest niewystarczająca! Mniejsze środki w nowym budżecie UE dla rolnictwa spowodują, że Krajowy Plan Strategiczny nie sprosta oczekiwaniom polskiej wsi / fot. PTWP

Były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski uważa, że mniejsze środki w nowym budżecie UE dla rolnictwa spowodują, że Krajowy Plan Strategiczny nie sprosta oczekiwaniom polskiej wsi - informuje money.pl.

Polityk dodał też, że trzeba brać pod uwagę, że środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) nie będzie, co też może odbić się na polskiej wsi.

Poniesienie płatności bezpośrednich 

- Rzuca się w oczy bardzo wyraźnie przesunięcie środków z II filara, tj. inwestycyjnego adresowanego dla obszarów wiejskich na I filar, m.in. po to, by podnieść płatności bezpośrednie. To powoduje, że ilość środków na działania inwestycyjne na obszarach wiejskich jest absolutnie niewystarczająca – powiedział były minister rolnictwa.

Według Ardanowskiego sytuacja polskiego rolnictwa jest bardzo złożona. Wskazał, powołując się m.in. na holenderski i polskie ośrodki naukowo-badawcze, że z europejskiego Zielonego Ładu płyną zagrożenia dla polskiego rolnictwa, którego również emanacją jest Krajowy Plan Strategiczny.

Więcej na money.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI