Ardanowski: Dzięki programowi PiS wieś coraz lepszym miejscem do życia

Autor: PAP 18 marca 2019 10:58

Ardanowski: Dzięki programowi PiS wieś coraz lepszym miejscem do życia Jan Krzysztof Ardanowski /fot. PTWP

Dzięki programowi socjalnemu PiS wieś staje się coraz lepszym miejscem do życia - powiedział w niedzielę w Łowiczu minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Wyraził wdzięczność premierowi i innym ministrom, że może "realizować program PiS, który wsparcie wsi uczynił jednym z głównych priorytetów". "Wielkie programy społeczne, które realizujemy, adresowane do polskich rodzin, dzieci, ludzi starszych, przywracanie elementarnego poczucia bezpieczeństwa na obszarach wielskich, przywracanie funkcji Poczty Polskiej, łączności lokalnej, transportu publicznego, to wszystko sprawia, że wieś staje się coraz bardziej dobrym miejscem do życia" - mówił Ardanowski na spotkaniu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa.

Zauważył, że "sołtysi najlepiej wiedzą, że to, co w mieście przychodzi dużo łatwiej, na wsi trzeba wypracować" i konieczna jest aktywność społeczna. "Wodociągi, kanalizacja, zbiórka i segregacja odpadów, szerokopasmowy internet, dobrej jakości droga, bezpieczeństwo - to łatwo nie przychodzi" - dodał.

Wyraził nadzieję na sukces w rozmowach o przyszłym budżecie na wspólną politykę rolną.

"Gdyby nie wieś polska, przywiązanie do ziemi, patriotyzm i religia katolicka, nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy, wspólnotą narodową" - zwrócił się do sołtysek i sołtysów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI