Andrzej Duda będzie wspierał polskie rolnictwo w kraju i poza granicami

Autor: PAP 05 sierpnia 2020 10:06

Andrzej Duda będzie wspierał polskie rolnictwo w kraju i poza granicami Prezydent podkreślił, że obecnie polscy rolnicy zapewniają Polakom bezpieczeństwo żywnościowe/ fot.shutterstock.com

Rolnicy zapewniają Polakom bezpieczeństwo żywnościowe. Dlatego rolnictwo wymaga wszechstronnej opieki ze strony polskiego państwa - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Duda w czasie Posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI Solidarność poinformował, że w Kancelarii Prezydenta trwają prace nad dwoma propozycjami dotyczącymi kwestii emerytalno-rentowych dla rolników i zadeklarował, że niedługo trafią one do Sejmu.

"Mam dwie propozycje dotyczące kwestii emerytalno-rentowych dla rolników. Trwają w tej chwili prace nad tym w Kancelarii Prezydenta, trwają także konsultacje z ministerstwem rolnictwa w tej sprawie" - powiedział prezydent.

"Wierzę w to, że niedługo te projekty będą mogły powędrować do laski marszałkowskiej" - dodał.

Prezydent podkreślił, że będzie prowadził politykę, która pozwoli na wyrównanie szans i zapewnienie jednakowych warunków życia niezależnie od miejsca zamieszkania.

Dodał, że obecnie polscy rolnicy zapewniają Polakom bezpieczeństwo żywnościowe. "Dlatego polskie rolnictwo wymaga wszechstronnej opieki ze strony polskiego państwa. Ja to doskonale rozumiem i będę je wspierał i w kraju i poza granicami" - podkreślił.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI