Agrounia o KPO - nie 20, ale 40 proc. powinno trafić na wieś (wideo)

Autor: PP, sadyogrody.pl 18 marca 2021 13:23

Agrounia o KPO - nie 20, ale 40 proc. powinno trafić na wieś (wideo) Agrounia o Krajowym Planie Odbudowy; fot. shutterstock.com

Agrounia postuluje, aby zamiast 20 proc. - to 40 proc. z Krajowego Planu Odbudowy - trafiło na rolnictwo i polską wieś. Sprzeciwia się także wydawania pieniędzy na budowę holdingu spożywczego.

Zdaniem Michała Kołodziejczaka i Agrounii, warto wydawać pieniądze, ale z głową. Według tej organizacji, najnowsza afera a Danielem Obajtkiem pokazuje, że państwowe podmioty kierowane przez PiS, kierują się własnymi celami. Stąd niechęć do budowy holdingu.

- Pieniądze mają trafić do ludzi, a nie do korporacji - dodano.

- Te pieniądze muszą być wydane w taki sposób, aby rolnicy byli zadowoleni z efektów - mówi. I zapowiada, że w przeciwnym razie można oczekiwać wielkiego protestu rolników w Warszawie. 

- Silne państwo potrafi dobrze kontrolować firmy, które oszukują. Niepotrzebny jest holding spożywczy, który nie zmieni złych praktyk względem rolników. 

Pandemia z perspektywy polskiej prowincji

Agrounia chce, aby środki zostały wydane także na odbudowę służby zdrowia na terenach wiejskich oraz zwiększenie liczy miejsc w żłobkach i przedszkolach. 

Michał Kołodziejczak podczas konferencji prasowej przeczytał list od młodego rolnika, który opowiada o pożyczkach na gospodarstwo i śmieci ojca, który był przejęty tą sytuacją i któremu nie pomogła lokalna służba zdrowia. 

- To pokazuje jak ważne są środki dla polskiej wsi - mówił Kołodziejczak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI