AgroUnia blokuje tory na podkarpaciu przed wywozem polskich nawozów

Autor: www.sadyogrody.pl 14 października 2021 11:55

AgroUnia blokuje tory na podkarpaciu przed wywozem polskich nawozów fot. Facebook AgroUnia

Działacze AGROunii w godzinach porannych dokonali blokady torów na terenie stacji przeładunkowej w Woli Baranowskiej na Podkarpaciu. Krajowe nawozy są z stamtąd wywożone na wschód Europy.

Michał Kołodziejcak wraz z pozostałymi członkami AgroUnii weszli dziś na teren terminala przeładunkowego w Woli Baranowskiej . Według lidera to stamtąd wywożone są na Ukrainę polskie nawozy , których brakuje polskim rolnikom. 

„Nie wyjedzie stąd ani jedna tona nawozu" - zapowiedzieli związkowcy.

W swojej relacji na Facebooku AgroUnia udowadnia, że wbrew temu co twierdzi rząd i spółki nawozowe , z kraju co chwila eksportowane są tysiące ton nawozów, których brakuje na krajowym rynku.

- Właśnie dziś, gdy polskim rolnikom ich brakuje lub muszą je kupować za gigantyczne ceny. Od kilku tygodni ceny mocznika, saletry czy polifoski szaleją. Rząd, spółki Skarbu Państwa nie robią nic, by naprawić sytuację - podaje Agrounia na portalu Facebook.

Na miejsce protestu pojawiła się Policja, która wraz ze Służbą Ochrony Kolei próbowała usunąć protestujących z torów i terenu prywatnej firmy przeładunkowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI