Zbiory jabłek 2021: Coraz większa podaż odmian na rynku

Autor: www.sadyogrody.pl 30 września 2021 11:32

Zbiory jabłek 2021: Coraz większa podaż odmian na rynku Coraz więcej odmian jabłek w handlu/ fot. sadyogrody

Sezon zbiorów jabłek trwa. Sadownicy przystępują do zrywania kolejnych odmian. W internecie przybywa ofert sprzedaży, zwiększa się także podaż jabłek na rynkach hurtowych.

W większości sadów kończą się już zbiory gruszek.  Od września, w zależności od regionu kraju zrywane były jabłka z grupy Gala. Zbiory tej odmiany wciąż trwają.  Sadownicy mają w tym roku duże problemy z dostępnością pracowników do zbiorów. Dlatego też zbiory będą rozciągnięte w czasie. Na forach internetowych dużo jest ogłoszeń z propozycją pracy przy zbiorach jabłek.  

Przeczytaj: Tak źle z dostępnością pracowników jeszcze nie było!

Odmian jabłek będzie przybywać

Oprócz Gali w sadach, trawją zbiory kolejnych odmian jabłek. Na dobre rozpoczeły się także zbiory Szampiona.

Jak przebiegają zbiory Gali w sezonie 2021?

Sadownicy kontynuują także zbiory odmiany Ligol.

Ceny jabłek w hurcie na starcie sezonu

Na rynku hurtowym Bronisze kg jabłek odmiany Gala kosztuje 1,25- 2 zł. Podobnie jest z odmianami Lobo i Szampion. Z kolei na lubelskim rynku hurtowym Elizówka Gala wyceniana jest na 1,33-1,66 zł/kg, Lobo 1,22-1,66 zł/ kg. Odmiana Ligol kosztuje 2 zł.

Na wielkopolskiej giełdzie w Poznaniu za 15 kg skrzynkę odmian szampion, Ligol trzeba zapłacić 30-40 zł. Wyższy pułap cenowy obowiązuje za Galę i Lobo - 40 zł.

Taniej jest na łódzkim rynku hurtowym Zjazdowa. Odmiany jabłek takie jak Szampion czy Ligol kosztują do 25 zł/ za 15 kg skrzynkę.

 

Sprzedaż jabłek na GieldaRolna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI