Zawrotne ceny białych truskawek w Hiszpanii

Autor: freshplaza.com 16 marca 2022 08:09

Zawrotne ceny białych truskawek w Hiszpanii Biała truskawka to wielka nowość aktualnej kampanii truskawkowej w hiszpańskiej prowincji Huelva. / fot. shutterstock.com

Biała truskawka to wielka nowość aktualnej kampanii truskawkowej w hiszpańskiej prowincji Huelva.

Jak podaje Freshplaza, ceny białych truskawek utrzymują się na poziomie prawie 15 euro za kilogram, odkąd w styczniu na rynek Huelvy trafiły pierwsze pudełka. Według sprzedawców na kilka dni ceny wzrosły nawet do 17 euro.

Hiszpania: Średnia cena truskawek niższa niż w zeszłym roku

To mocny kontrast w porównaniu z ceną, jaką osiąga tradycyjna, czerwona truskawka z Huelvy obecnie sprzedawana za około 5 euro.

Na straganach rynku Huelvy wciąż jest bardzo mało białych truskawek, ale w nadchodzących latach wolumen może wzrosnąć ze względu na zainteresowanie, jakie wzbudza wśród konsumentów.

Egzotyczna biała truskawka wzbudza zainteresowanie

Kierownik Freshuelvy, Rafael Dominguez, nie jest zaskoczony zainteresowaniem i wysokimi cenami, jakie otrzymuje ta egzotyczna odmiana truskawek.

- Jednak przyszłość tej nowej odmiany będzie determinowana przez jej standard jakości, a nie kolor. Będziemy obserwować jej ewolucję i ostatecznie to konsumenci będą decydować, czy ta truskawka ma przyszłość - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI