Zakłady T.B.Fruit zostaną sprzedane? Pokrzywdzeni zostaną z niczym

Autor: Kurier Lubelski 21 września 2022 08:33

Zakłady T.B.Fruit zostaną sprzedane? Pokrzywdzeni zostaną z niczym Zakład przetwórstwa owoców należący do spółki T.B. Fruit może zostać sprzedany. Jeśli do tego dojdzie, pieniądze z transakcji mogą trafić na Kajmany / fot. za T.B.Fruit

Zakład przetwórstwa owoców należący do spółki T.B. Fruit może zostać sprzedany. Jeśli do tego dojdzie, pieniądze z transakcji mogą trafić na Kajmany, a nie do wielu pokrzywdzonych, którzy zostali z niezapłaconymi fakturami opiewającymi na miliony złotych - podaje Kurier Lubelski.

T.B.Fruit ogranicza działalność

Pod koniec ubiegłego roku T.B.Fruit zaczęła ograniczać działalność. Obecnie w Sądzie Rejonowym w Kielcach toczy się postępowanie w sprawie ogłoszenia upadłości spółki. Jak ustalili prawnicy z Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów „Lech Obara i Współpracownicy”, która reprezentuje pokrzywdzonych przedsiębiorców Ancile Investment Company złożyło wniosek o sądu upadłościowego inicjujący procedurę zmierzającą do przygotowanej likwidacji.

- Oznacza to, że przedsiębiorstwo dłużnika w tym cały majątek łącznie z fabrykami w Dwikozach i Annopolu może zostać sprzedane błyskawicznie, jeszcze przed ogłoszeniem upadłości, na podstawie wyceny prywatnego rzeczoznawcy – mówi „Kurierowi” radca prawny Lech Obara.

Taka wycena już jest. Biegły oszacował wartość T.B.Fruit na ponad 138 mln zł.

- Jeżeli sąd to zaakceptuje to wszystkie pieniądze z tej sprzedaży przekazane zostaną do podmiotu z Kajmanów, a my nie dostaniemy ani złotówki i zostaniemy z niczym – alarmuje Lucjan Kamil Zębek, który na współpracy z firmami powiązanymi z Barszczowskim stracił setki tysięcy złotych.

Więcej w Kurierze Lubelskim. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI