×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wzrasta zainteresowanie owocami jagody kamczackiej w Polsce i na świecie

Autor: money.pl 20 lipca 2021 10:07

Wzrasta zainteresowanie owocami jagody kamczackiej w Polsce i na świecie Polska jest największym producentem jagody kamczackiej na świecie/ fot. shutterstock

Choć jagoda kamczacka jest w naszym kraju jeszcze mało wypromowana, to możemy pochwalić się jej rekordowymi uprawami - podaje money.pl.

Intensywne nasadzenia jagody kamczackiej odbywały się w latach 2014-2019, następnie wyhamowały.

Uprawy jagody kamczackiej sięgają ponad 2 tys. ha

- Ciężko dokładnie stwierdzić, jaka jest powierzchnia uprawy jagody kamczackiej w Polsce. Na pewno jesteśmy największym producentem tych owoców na świecie. W ostatnich 2 latach nowych nasadzeń było bardzo mało, ze względu na utrudniony zbyt owoców – mówi Andrzej Krupiński, prezes Stowarzyszenia Producentów Jagody Kamczackiej.

Jak twierdzi, owoce zbierane maszynowo są mrożone. – Następnie wykorzystywane do produkcji soków, przetworów, liofilizatów, produkcji wina. Niektóre firmy sprzedają mrożoną jagodę kamczacką za granicę. W Polsce od tego roku produkowany jest stuprocentowy sok NFC z jagody kamczackiej i trafia na rynek Korei Południowej. W ostatnim roku zauważalny jest wzrost zainteresowania owocem jagody kamczackiej przez firmy polskie i zagraniczne – mówi Andrzej Krupiński.

Więcej: money.pl.

 

Chcesz sprzedać owoce? Dodaj ogłoszenie na GiełdaRolna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI