Wzrasta produkcja ekologicznych jabłek w Holandii

Autor: www.nfofruit.nl 22 sierpnia 2020 15:14

Wzrasta produkcja ekologicznych jabłek w Holandii W Holandii produkcja ekologicznych jabłek w 2019 roku wzrosła do 7,8 mln kg/ fot.pixabay.com

Według danych holenderskiego Centralnego Urzędu Statystycznego w ostatnich latach wzrosła produkcja jabłek ekologicznych w Holandii, osiągając poziom 7,8 mln kg w 2019 roku.

Po dużych przymrozkach niszczących sady  w 2017 roku w Holandii produkcja ekologicznych jabłek w 2019 roku wzrosła do 7,8 mln kg. Tym samym produkcja przekroczyła poziom z 2015 r., kiedy to zebrano 7,2 mln kg jabłek z upraw ekologicznych.

Jak donosi Holenderska Organizacja Uprawy Owoców (NFO), która jest zaangażowana w sektor sadownictwa, rok 2017 był szczytowym rokiem dla gruszek ekologicznych, w którym zebrano 4,9 mln kg owoców. W 2019 roku ekologiczna produkcja gruszek w Holandii wyniosła 3,6 mln kg.

Holenderska Organizacja Producentów Owoców (NFO) to organizacja zrzeszająca profesjonalnych holenderskich producentów owoców. NFO reprezentuje interesy przedsiębiorców zajmujących się sadownictwem ze szczególnym uwzględnieniem: ochrony upraw, zagadnień społeczno-ekonomicznych oraz rynkowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI