×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wysokie ceny malin "zachęcają" do kradzieży owoców z pól

Autor: spottedlublin.pl 15 lipca 2020 15:54

Wysokie ceny malin "zachęcają" do kradzieży owoców z pól Wysokie ceny sprawiają, że malinami zainteresowali się złodzieje; fot. unsplash.com

Wysokie ceny sprawiają, że malinami zainteresowali się złodzieje. Odczuwają to plantatorzy z Lubelskiego. Wielu z nich codziennie rano zauważa, że ktoś nocą z ich plantacji pozrywał maliny. Złodzieje wykorzystują godziny nocno-poranne, gdy na plantacjach nikogo nie ma. Ponoć zdarzają się przypadki, że w ciągu jednej nocy ginie nawet kilkadziesiąt kilogramów owoców - czytamy na spottedlublin.pl.

Informacje o pierwszych kradzieżach malin dobiegają do nas z powiatu kraśnickiego. Tam w gminie Wilkołaz złodzieje w przeciągu kilku ostatnich nocy ukradli maliny z kilku plantacji. Plantatorzy są zdesperowani. Przypuszczają, że kradzieżą zajmuje się ktoś z okolic. Rolnicy zapowiadają, że zrobią wszystko, aby nie stracić reszty plonów.

Policjanci zwracają się z prośbą do podmiotów skupujących o to, by nie nabywały owoców od osób nie posiadających plantacji malin, szczególnie dostarczających owoce w podejrzanych okolicznościach. 

Więcej na spottedlublin.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI