Wycofanie jabłek-działania zaczynają przynosić efekty

Autor: Związek Sadowników RP 04 marca 2022 10:00

Wycofanie jabłek-działania zaczynają przynosić efekty Wycofanie jabłek z rynku coraz bardziej realne/ fot. shutterstock.com

W związku z licznymi zapytaniami odnośnie wycofania jabłek z rynku Związek Sadowników informuje, że podjęte działania zaczynają przynosić efekty.

- Nasze działania zaczynają przynosić efekty. Coraz więcej członków Unii Europejskiej widzi trudną sytuację na rynku owoców i potrzebę wprowadzenia mechanizmów pomocowych. Taką potrzebę dostrzega też sama Komisja Europejska. W ciągu kilkunastu dni możemy spodziewać się konkretnych propozycji ze strony Komisji Europejskiej - informuje ZSRP.

Przypomnijmy, że Związek Sadowników RP za pośrednictwem organizacji rolniczych  i  branżowych  (Copa - Cogeca, Freshfel) zaapelował do Komisji Europejskiej o uruchomienie podobnych działań, jak te z 2014 roku. Postulat został przekazany do  unijnych instytucji, w tym do DG AGRI.

Zwrócono się także do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, aby w ślad za działaniami Związku Sadowników RP nastąpiło także złożenie stosownego wniosku przez Ministerstwo. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI