Włochy: Ulewne deszcze spowodowały podtopienia w sadach i uprawachwww.sadyogrody.pl/ Freshplaza.com - 15 maja 2019 15:05


Po silnej burzy gradowej odnotowanej w niedzielę 12 maja we włoskich regionach Basilicata i Apulia, nowe ulewne deszcze z gradem dotknęły te same obszary. Najtrudniejsza sytuacja jest na terytorium Ceseny z zalanymi sadami – informuje Freshplaza.

Plantatorzy martwią się o swoje uprawy. - Szkody w sadach brzoskwiniowych, morelach, nektarynach  są ogromne - mówi Anna Camarda, rolniczka z Basilicaty.

Według niektórych źródeł szacuje się, że ponad 70% zbiorów owoców pestkowych z Basilicata zostało utraconych. To niepokojący odsetek, biorąc pod uwagę, że sektor rolny jest podstawą gospodarki tego regionu.

- W wyniku deszczy, które również miały miejsce w Apulii, sytuacja w sadach pestkowych również uległa pogorszeniu.

Pierwsze deszcze spadły na ziemię, która była sucha, więc były korzystne. Następnie nasilenie opadów doprowadziło do nadmiaru wody i zalania sadów.

Intensywne opady deszczu i zalania wyrządziły szkody nie tylko w uprawach roślin sadowniczych, ale również na polach z warzywami.

Czytaj więcej: Freshplaza.com.