×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Włochy: Śnieg i przymrozki nawiedziły kwitnące sady

Autor: freshplaza.com 18 marca 2021 12:37

Włochy: Śnieg i przymrozki nawiedziły kwitnące sady Włochy: Śnieg i przymrozki nawiedziły kwitnące sady/fot. shutterstock.com

Wczoraj wieczorem i dzisiejszego poranka (18.03) w kilku Włoskich regionach miejsce miały opady śniegu i gradu. Dodatkowo odnotowano -5 stopniowe przymrozki. Tamtejsi sadownicy obawiają się strat w swoich sadach - informuje Freshplaza.

Duże obszary prowincji Ravenna i Forlì-Cesena zostały nawiedzone przez burzę z opadami deszczu, śniegu oraz gradu. Według sadowników opady z obecnością deszczu przyczyniły się do tego, że temperatura przy gruncie nie spadła poniżej zera. W innych częściach tego regionu spadł grad. Tamtejsi sadownicy spodziewają się strat jednak na dokładne szacunki jest jeszcze za wcześnie.

W nocy 17 marca 2021 roku, spadły temperatury na różnych obszarach Doliny Padu, zwłaszcza w Emilii-Romanii i Wenecji Euganejskiej. Temperatury w tych regionach spadły do -5 ° poniżej zera. Na tych obszarach problem dotknął głównie kwitnących owoców pestkowych jak brzoskwinie i nektarynki, w których notowane są już pierwsze uszkodzenia.

Sadownicy informują, że przymrozki mogą być tragiczne w skutkach dla kwitnących drzew pestkowych, w szczególności w przypadku braku ochrony przed mrozem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI