Włochy: Regionalna produkcja kiwi poważnie zagrożona

Autor: www.fruchtportal.de 13 sierpnia 2020 09:38

Włochy: Regionalna produkcja kiwi poważnie zagrożona Konieczne jest niezwłoczne zbadanie zjawiska obumierania roślin poprzez powołanie naukowej grupy roboczej / fot. shutterstock.com

Rolnicy z prowincji Lacjum w południowo-środkowych Włoszech, wzywają do natychmiastowego powołania grupy roboczej, która pomogłaby ocalić regionalną produkcję kiwi - donosi Fruchtportal.de.

 - Konieczne jest niezwłoczne zbadanie zjawiska obumierania roślin poprzez powołanie naukowej grupy roboczej koordynowanej przez Region Lacjum i we współpracy z najlepszymi uniwersytetami. Stoimy w obliczu zjawiska, którego w tej chwili nikt nie potrafi sklasyfikować. Wiemy, że tysiące hektarów owoców kiwi zostało już zniszczonych i nie znamy pochodzenia ani przyczyny tego zjawiska. Dlatego musimy rozpocząć badania, które, mamy nadzieję, znajdą rozwiązanie tak szybko, jak to możliwe - powiedział  Luigi Niccolini, prezes Confagricoltura z Latina, prowincji Lacjum w południowo-środkowych Włoszech.

W ciągu ostatnich kilku dni doszło do szeregu spotkań instytucjonalnych, na których podkreślano znaczenie ochrony tego sektora.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI