×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Włochy: Niska produkcja Goldena, rekordowa Gali

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 17 listopada 2020 14:45

Włochy: Niska produkcja Goldena, rekordowa Gali 70 Włochy: Niska produkcja jabłek Golden Delicious, rekordowe zbiory Gali/ fot. shutterstock.com

Według włoskiego stowarzyszenia producentów jabłek Assomela, chociaż dane nie są jeszcze ostateczne, to zwłaszcza w przypadku niektórych regionów i późnych odmian, włoska produkcja jabłek będzie zgodna z sierpniowymi szacunkami - podaje FreshPlaza.

Włoski sezon jabłkowy 2020/21 rozpoczął się w dość szybkim tempie a według zaktualizowanych danych przedstawionych 1 listopada, produkcja krajowa ma wynieść około 2,1 mln ton.

Jeśli chodzi o współczynnik odmian, produkcja Golden Delicious jest obecnie znacznie poniżej średniej, ale odnotowano nowy rekord zarówno dla odmiany Gala, jak i odmian klubowych. Jeśli chodzi o odmianę Gala, młode sady mogą doprowadzić do nasycenia rynku tą odmianą. Trend nowych odmian klubowych jest pozytywny i potwierdza uznanie tych odmian przez konsumentów.

Mrozy, grad i szkodniki miały mniejszy wpływ na plony niż oczekiwano i tylko na ograniczonych obszarach, a klimat, pozwalał na dobre dojrzewanie owoców i osiągnięcie dobrej jakości we wszystkich regionach produkcyjnych.

Z tych powodów wolumen owoców na lokalnym rynku będzie nieco wyższy niż oczekiwano i osiągnie nieco ponad 1,8 mln ton.

Pod względem produkcji ekologicznej Włochy ogłaszają nowy rekord produkcji wynoszący ponad 185 000 ton, czyli prawie 9% całkowitej produkcji.

W UE wielkość produkcji jest obecnie potwierdzona na poziomie około 10,7 mln ton, przy znacznym spadku produkcji francuskiej i hiszpańskiej, co jest korzystne dla włoskich operatorów i ma wpływ zarówno na bezpośredni handel z Francją i Hiszpanią.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI