Włochy: Grad wielkości jabłek. Zniszczone winnice i sady

Autor: www.italiafruit.net 16 lipca 2021 13:29

Włochy: Grad wielkości jabłek. Zniszczone winnice i sady Włochy: Grad wielkości jabłek. Zniszczone winnice i sady fot. shutterstock.com

Fatalna pogoda dotyka włoskie uprawy. Grad wielkości jabłek spadł w Turynie i Mantui. W regionie Soave,  w prowincji Werona, grad zniszczył winnice i sady.

Przez Włochy przechodzi fala tragicznych w skutkach ulew, gradobić i tornad. We wtorek odnotowano grad wielkości jabłka, o średnicy sześciu centymetrów.

W gminie Castel Goffredo w prowincji Mantua we wtorek odnotowano gwałtowne gradobicie. Podobnie w Roero, w rejonie Cuneo, gdzie innego wieczoru ulice wypełniały spore kule lodu. Grad spadł również w Monteforte d'Alpone w prowincji Werona, w rejonie Soave na winnice i sady.

W wyniku gwałtownych zmian atmosferycznych włoskie rolnictwo odnotowuje milionowe straty. Tylko między Castiglione delle Stiviere i Castel Goffredo ucierpiało 1200 hektarów uprawnych.

- W ciągu najbliższych kilku dni będzie można oszacować szkody, które w każdym razie nie będą mniejsze niż 2 miliony euro - informuje rolnicza organizacja Coldiretti.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI