Wiśnie 2022: Dobry handel na Broniszach. Skup rozczarowuje

Autor: www.sadyogrody.pl 19 lipca 2022 19:00

Wiśnie 2022: Dobry handel na Broniszach. Skup rozczarowuje Jakie ceny wiśni w skupach?/ fot. sadyogrody

Rozpoczyna się skup wiśni. Na razie nie ma dużego ruchu. Sadownicy decydują się na sprzedaż wiśni na Broniszach, gdzie mogą uzyskać wyższe ceny.

Skup wiśni dopiero rusza. Ceny nie są satysfakcjonujące dla producenta.

Wiśnie 2022 - jakie ceny w skupie i na eksport?

Skupy w okolicach Warki przyjmują wiśnie na mrożenie. Cena utrzymała się z dnia wczorajszego (18.07) na poziomie 2,20 zł za kg.

Aktualnie odbywa się też zakup wiśni na eksport. Skupy przyjmują odmiany Groniasta, Debreceni, Kelleris, Panda, wszystkie słodsze odmiany w cenie 4 zł za kilogram. Owoce muszą być rwane z ogonkiem i listkiem. Na mrożenie nie ma określonej odmiany, czy rozmiaru. Wiśnia musi być wybarwiona i bez żadnych uszkodzeń mechanicznych, i liści.

Sprzedaż wiśni dopiero rozkręca się. Zbiory niedawno ruszyły, przyjdzie czas jeszcze na odmianę Łutówka. Na rynku nie ma jeszcze dużych ilości tego owocu. Sytuacja na Broniszach jest sprzyjająca, dlatego też dużo producentów decyduje się na sprzedaż wiśni w łubiankach. Na skupach dużego ruchu jeszcze nie ma. 

Wiśnie - jakie ceny i handel na Broniszach?

Na rynku Bronisze, odmiany typowo delikatesowe – Groniasta czy Panda – sprzedawane są w 3 kilogramowych łubiankach za 5-6 zł/kg. Wiśnie pojawiają się na rynku, ceny diametralnie nie spadają, co może oznaczać, że sytuacja jest stabilna. Nie brakuje towaru i nie brakuje kupujących, co pozwala na zachowanie równowagi. Cena od kilkunastu dni utrzymuje się na tym samym poziomie - mówi naszej redakcji Maciej Kmera, ekspert z rynku hurtowego Bronisze. 

 

O cenach wiśni przeczytasz także w artykule: Cena wiśni 2022: Jakie stawki w skupach?

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI