Wilanów 2020 – spotkanie z sadownikami online

Autor: www.sadyogrody.pl 07 września 2020 13:01

Wilanów 2020 – spotkanie z sadownikami online XXIV Dzień Otwarty Sadu Doświadczalnego w Wilanowie odbył się 6 września w formule online/ fot. materiały redakcji

XXIV Dzień Otwarty Sadu Doświadczalnego w Wilanowie odbył się 6 września w formule online. Spotkanie miało na celu upowszechnienie wyników badań i prezentację doświadczeń prowadzonych przez naukowców SGGW i firm współpracujących.

Spotkanie współprowadził dr hab. Dariusz Wrona (prof. SGGW) z Katedry Sadownictwa i Ekonomiki Ogrodnictwa SGGW w Warszawie.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną wydarzenie odbyło się w formule online. - Spotykamy się w tym szczególnym czasie, w czasie pandemii kiedy, nasze kontakty międzyludzkie bardzo mocno zostały ograniczone i wszelkiego rodzaju imprezy odwołane, stąd też musieliśmy, zrezygnować z tradycyjnej formy. Ale jestem przekonany ze dzięki formule online, będziemy w stanie przekazać dużo wiadomości i stworzyć platformę do wymiany doświadczeń i wiedzy jak w latach ubiegłych. W tym roku podobnie jak w poprzednich edycjach Dnia Otwartego, będzie możliwość spotkania z fachowcami z zakresu sadownictwa i ogrodnictwa SGGW, jak również z przedstawicielami firm z otoczenia sadownictwa, ale i absolwentami uczelni – mówił prof. dr hab. Michał Zasada, JM Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

- Sady Doświadczalne SGGW są bardzo szczególnym miejscem, będącym przykładem, współpracy nauki z praktyką. W sadach prowadzone są doświadczenia związane zarówno z tworzeniem nowych odmian i z nowymi technologiami produkcji. Jednocześnie korzystając z tego, że jesteśmy blisko regionu grójeckiego, dzięki współpracy z firmami ogrodniczymi mamy dostęp do najnowocześniejszych technologii służących do produkcji sadowniczej i ogrodniczej, co stwarza uczelni i sadownikom wiele korzyści – powiedziała dr hab. Marzena Wińska-Krysiak, dziekan Wydziału Ogrodnictwa i Biotechnologii SGGW w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI